Oferta

Skanowanie 3D


Skanujemy obiekty, aby w ten sposób oddać ich rzeczywisty kształt w cyfrowej formie. Cały proces sprowadza się do uzyskania tak zwanej chmury punktów lub siatki trójkątów. W ten sposób otrzymujemy geometryczne odzwierciedlenie danego obiektu.
Dodatkowo oferujemy wykonanie inżynierii odwrotnej i stworzenie parametrycznego modelu CAD wraz z dokumentacją. Przeprowadzamy także inspekcję wymiarową i porównanie z modelem CAD zeskanowanych części, a wyniki analizujemy, konsultujemy i przedstawiamy w postaci pełnego raportu. Do skanowania 3D obiektów, gdzie wymagana jest wysoka dokładność, używamy wszechstronnych i profesjonalnych skanerów 3D światła strukturalnego. Ich dokładność sięga do 0,05 mm. To skanery ręczne, które możemy zabrać wszędzie, umożliwiają one także skanowanie trudno dostępnych miejsc i obiektów o skomplikowanej budowie i różnych rozmiarach. Od monet, części maszyn i urządzeń po samochody, czołgi czy jachty. Skaner 3D, który wykorzystujemy posiada aktualny dokument potwierdzający jego kalibrację wg wytycznych VDI/VDE 2634. Dzięki kombinacji skanera o wysokiej dokładności z fotogrametrią nie ogranicza nas wielkość, ani skomplikowanie geometrii potencjalnego obiektu.
Skanujemy w całej Polsce oraz za granicą.

Druk 3D


Specjalizujemy się w druku 3D w technologii FDM/FFF (Fused Deposition Modeling lub Fused Filament Fabrication) , która polega na przyrostowym (warstwowym) nakładaniu materiału termoplastycznego warstwa po warstwie , aż do uzyskania gotowego modelu 3D. Druk 3D jest często jedyną techniką zdolną do wytworzenia kształtów o trudnej geometrii, niemożliwych do wykonania tradycyjnymi metodami.

Technologia druku 3D ma zastosowanie w wielu dziedzinach. Wykorzystuje się ją do tworzenia modeli, prototypów, przyrządów, części zamiennych, makiet, elementów konstrukcyjnych, użytkowych, produkcji niskoseryjnej oraz wielu innych.

Do wydruków stosuje się szeroką gamę materiałów takich jak: PET, PLA, ABS, PP, HIPS, PLABS, ASA, PMMA, CARBON, ULTEM, PEEK, drewnopodobnych oraz gum.

Obróbka CNC


Oferujemy profesjonalne usługi precyzyjnej obróbki metali, tworzyw sztucznych i drewna. W zakresie naszych usług znajdują się frezowanie, cięcie oraz grawerowanie.
Obróbka skrawaniem to proces technologiczny, który polega na ścinaniu materiału aż do osiągnięcia elementu o zaprojektowanym kształcie. Jest to alternatywa wobec wytwarzania przyrostowego (druku 3D)

Posiadamy ploter frezujący o polu roboczym 4000x2000mm.
oraz ploter laserowy o polu 1200x800mm.

Obrabiamy w zasadzie wszystkie materiały z wyjątkiem stali:
- metale kolorowe (nieżelazne)
- materiały drewniane, bądź drewnopochodne
- tworzywa sztuczne

Projektowanie CAD/CAM


Świadczymy usługi projektowania w tym modelowania 3D i tworzenia dokumentacji za pomocą oprogramowania CAD oraz tworzenia technologii wytwarzania za pomocą oprogramowania CAM.
Specjalistyczne oprogramowanie pozwala nam planować produkcję, tworzyć prototypy oraz wspomagać wytwarzanie zgodnie z potrzebami różnych klientów, z różnych branż.
Projektowanie CAD/CAM służy do tworzenia, modyfikacji, analizy, wizualizacji lub optymalizacji projektu.

W przypadku braku modelu 3D u klienta, na podstawie dostarczoych rysunków technicznych lub zdjęć, zaprojektujemy trójwymiarową brylę, którą będzie można wykorzystać do wydruku 3D, obróbki skrawaniem lub wizualizacji cyfrowej.